קרן בערבות המדינה

הרבה עסקים מבקשים לפנות לקרן בערבות המדינה לצורך גיוס הלוואה בערבות המדינה לעסק.

מהי ערבות מדינה?

ערבות מדינה היא בעצם השתתפות של המדינה ביחד עם העסק בהענקת ביטחונות לבנק המלווה. המדינה מעניקה ערבות מדינה של 75%-90% מסכום ההלוואה לבנק וכך נשאר לעסק עצמו רק להשלים את הביטחונות על ידי מזומן שייסגר בתכנית חיסכון או כל נכס אחר שהבנק מוכן לקבל כביטחונות.

ההמלצה החיובית של הקרן בערבות המדינה בעצם מייצגת את הסכמת המדינה להעניק ערבות לעסק הספציפי הזה כאשר הוא פונה לגייס הלוואה בנקאית דרך אפיק הלוואות בערבות המדינה. ערבות המדינה היא התחייבות של המדינה לעמוד בחוב העסק במידה וההלוואה אינה תוחזר.

עם זאת, חשוב לציין שערבות המדינה נכנסת לפעולה רק במידה וכל האמצעים האחרים של הבנק לקבלת פירעון ההלוואה מול העסק התבצעו. כלומר, בעל העסק עדיין חותם ערבות אישית על ההלוואה וכמו כל הלוואה בנקאית רגילה הבנק יבצע מהלכים להבטיח את החזר ההלוואה מהלקוח עצמו.

ערבות מדינה לא אומרת שאם לעסק אין אפשרות להחזיר את ההלוואה בצורה מיידית הקרן בערבות המדינה תחזיר בשבילו את החוב בלי בעיות. הקרן פועלת בכדי להוריד את הסיכון של הבנק במתן ההלוואה ולא בכדי להבטיח לעסקים גיוס אשראי ללא התחייבות על החזר הלוואה.

תנאי הסף של הקרן בערבות המדינה

הלוואות מדינה לא מוענקות לכל עסק שחפץ בכך. למרות שהמדינה מעוניינת לעזור לכמה שיותר עסקים קטנים בגיוס אשראי נוח וזול, היא לא מוכנה לסייע לעסקים אשר נמצאים בחוב מול רשויות המס או נמצאים בתהליך שדורש מהם לגייס אשראי לסגירת חובות כגון פשיטת רגל.

בנוסף, מכיוון שערבות המדינה מוענקות דרך מוסדות הבנקים, גם עסקים שיש להם חובות קיימים לבנקים לא יכולים לקבל הלוואות מדינה.

לשם כך, הקרן קבעה תנאי סף שמגדירים האם עסק יכול או לא יכול לגשת לתהליך גיוס הלוואות בערבות המדינה.

תנאי הסף מפורסמים וברורים בכדי שכל בעל עסק יוכל לבחון בצורה עצמאית האם הוא יכול או לא יכול לגשת ולגייס הלוואה. בכדי לבצע בדיקת זכאות עצמית לקבלת הלוואה לא צריך להתייעץ עם יועץ כלכלי אלא רק למצוא את תנאי הסף באתר הקרן ולראות בעצמכם.

עוד נדגיש שיש הרבה יועצים כלכלנים שלא בוחנים את העמידה בתנאי הסף לפני שמגישים עסקים לקרן וגורמים לכך שאותו עסק יכנס לתהליך גיוס הלוואות שאין לו סיכוי לקבל.

מסלולי הלוואה בקרן בערבות המדינה

הקרן מפעילה 3 מסלולים שמשתנים בהתאם למטרת ההלוואה מבוקשת של העסק.

מסלול עסקים בהקמה

למסלול זה יכולים לפנות יזמים אשר מבקשים מימון להקמת עסק

מסלול השקעות

אליו יכולים לפנות עסקים קיימים אשר זקוקים לגייס מימון עבור השקעה פיזית בעסק

מסלול הון חוזר

אליו יכולים לפנות עסקים קיימים ולגייס הלוואות מדינה עבור פעילות שוטפת בעסק.

כאשר מדברים על המסלול הנכון ביותר לעסק יש תורך להגדיר את המטרה לשמה מגייסים את המימון לגיוס ולאחר מכן יש לפנות למסלול המתאים.

לכל מסלול יש דרישות שונות לתהליך בחינת הקרן בערבות המדינה ופניה למסלול לא מתאים יכולה להוות בעיה בקבלת אישור על ההלוואה.

לכן, ששואלים אתכם לאיזה מסלול אתם רוצים להגיש את בקשת ההלוואה בערבות המדינה? יש להסביר את הצורך של העסק במזומנים.

מלאו את פרטיכם כאן ונציגנו יחזור אליכם בהקדם