צרו קשר:

טלפון: 08-9547920
פקס:  08-9547927  

דוא"ל: office@revachnaki.co.il 

כל הזכויות שמורות לקבוצת רווח נקי  ©

ניהול כלכלת משפחה - סדנא זוגית

מטרת הסדנא: למקסם את הפוטנציאל הכלכלי והפיננסי של המשפחה ,ללמוד כיצד ניתן לחסוך סכומי כסף משמעותיים וללמוד כיצד לנהל בתבונה את ההיבטים הכלכלים בחיי המשפחה. 
נתייחס לניהול תקציב המשפחה כמו לניהול עסק מצליח- עסק מצליח הוא עסק שעובד לפי תוכנית עבודה ברורה הכוללת יעדים, מטרות, ניהול תזרים וביצוע בקרה מתמדת. 


קהל יעד: זוגות נשואים


משך הסדנא: 4 מפגשים שבועיים בני 3 שעות כל מפגש - סה"כ 12 שעות.


כמות משתתפים: מינימום 6 זוגות משתתפים. 

תוכנית הסדנא:

3 המפגשים הראשונים יעסקו בסוגיות כלכליות המעסיקות את כולנו: 
- מעקב אחר הכנסות והוצאות

- בניית תקציב מאוזן

- ניהול התקציב

- תזרים מזומנים וכו'.

 

בניית תוכנית עבודה אישית לכל משתתף וקבלת טיפים מקצועיים לחסכון. 


המפגש הרביעי יוקדש לנושא הכלכלי העיקרי אותו אנחנו מנהלים- המשכנתא. 


סילבוס 
מפגש ראשון - עקרונות הניהול השוטף: הכנסות המשפחה: הכנסה קבועה,הכנסה משתנה, הכנסה מנכסים וכו'.. הוצאות המשפחה: הוצאות קבועות ומשתנות, הוצאות לטווח קצר,בינוני וארוך, מבנה בסיסי להוצאות וכו' אמצעים למדידית הוצאות. תהליכי יעול- כלים ושיטות, בחירת סדרי עדיפויות, תהליכי בקרה וכו'.. 

מפגש שני - הגורמים המשפיעים והמעצבים את ההתנהלות הכלכלית בתא המשפחתי: מאפייני המשפחה המודרנית בחברה הישראלית תרבות הצריכה בהתאם לעידן השפע תהליכי קבלת החלטות במשפחה זוגיות, כסף ומה שבניהם ילדים וכסף- תרבות וחינוך 

מפגש שלישי - כלכלה מיסוי ושוק ההון: מושגי יסוד בכלכלה: מימון ,ריביות ושימוש במחשבונים. בנקאות – סוגי חשבונות, עמלות, אשראי, הלוואות ,השקעות וחיסכון בדגש על ניהול השקעות למשפחה. אמצעי תשלום: מזומן, המחאה, כרטיס אשראי. הגדלת הכנסה דרך שכר קיים: הכרות עם עולם המיסוי בדגש על החזרי מס.  

מפגש רביעי - משכנתא: האם כדאי לקנות דירה או לגור בשכירות? נלמד יחד כיצד בונים מסלול מיטבי ללקיחת המשכנתא, כיצד לקבוע את ההחזר החודשי המותאם ליכולות הכלכליות שלנו ותרכשו כלים לניהול מו"מ מוצלח למול הבנקים. לזוגות להם יש משכנתא קיימת- נלמד יחד כיצד ניתן לשפר את תנאי המשכנתא בהתאם למציאות הנוכחית ולחסוך עשרות אלפי שקלים. 

למשתתפי הסדנא יינתנו שיעור בית בין המפגשים ובהתאם לתוכנית העבודה האישית שתבנה לכל משתתף.
כל משתתף יהיה זכאי לפגישת יעוץ אישית כחודשיים לאחר סיום הסדנא על מנת לבדוק את התנהלות המשפחה בהתאם לתוכנית וליעדים שנקבעו.

רוצים לדעת עוד על הסדנא? מעוניינים להרשם לסדנא הקרובה שלנו?

מלאו את פרטיכם כאן ונציגנו יחזור אליכם בהקדם