צרו קשר:

טלפון: 08-9547920
פקס:  08-9547927  

דוא"ל: office@revachnaki.co.il 

כל הזכויות שמורות לקבוצת רווח נקי  ©

החזרי מס - מה אתם באמת יודעים

September 11, 2014

כל שכיר וודאי שמע את המושג החזר מס, אולם לא כולם מבינים עד הסוף מדוע ומתי מגיע להם החזר.

 

חשוב שתדעו- שכירים רבים במדינת ישראל זכאים להחזר מס, מסיבות שונות כמו אי רציפות תעסוקתית, שינוי מצב משפחתי וכדומה.

 

לפעמים מגיע לכם החזר מסיבות שלא חשבת עליהן או מסיבות שנראות לך זניחות ולא משמעויות. בדיוק בשביל זה אתה חייב לבצע בדיקת החזר מס מקיפה ומקצועית

 

 

 להלן כמה שאלות שאני שומעת הרבה:

1. לאחר חמש שנות העסקה במקום אחד, הפסקתי לעבוד למשך כשמונה חודשים  ואז התחלתי לעבוד במקום חדש. המשכורת הנוכחית שלי שונה מהמשכורת הקודמת. האם שווה לי לבדוק את זכאותי להחזר מס ? 
היות וחישוב המס הינו חישוב שנתי. כל הפסקה ברצף התעסוקה או החלפת מקום עבודה, יכולים להביא לפערים במס שהיית צריך לשלם ולפיכך להוביל להחזר מס. תקופה של שמונה חודשים ללא שכר, בהחלט מצדיקה בדיקת החזר, כמו גם הפער בין השכר הקודם לנוכחי. 

חשוב להבין מהו גובה הפער בין המשכורות ולבדוק את זכאותך למול מס הכנסה, על מנת להבין כיצד השפיע שינוי מקום העבודה ותקופת האבטלה על המס שהינך צריך לשלם והאם מגיע לך החזר.

 

2. אני אם חד הורית לשני ילדים. אחד מהם נולד השנה. אני  מתקיימת ממשכורת . חברה ייעצה לי לבדוק את זכאותי להחזר מס. האם יכול להיות שמגיע לי החזר על המס ששילמתי בגין היותי אם חד הורית והאם מגיעה לי נקודת זכות על הילד שנולד השנה ? 
כאם חד הורית יש לך לפי החוק נקודת זכות במס הכנסה מעצם היותך ראש משפחה חד הורית. (חשוב לדעת שהחוק אינו מבדיל בין אם חד הורית לאב חד הורי ) מעבר לכך, על כל ילד מתחת לגיל תשע עשרה שנולד בשנת המס, את זכאית לעוד נקודת זכות במס, כך ששווה לבדוק האם מגיע לך החזר מס בגין אותן נקודות זכאות, ביחס למה ששילמת. כמובן שהדבר תלוי בגובה המשכורת ובחישוב המס שנעשה לך, ביחס לנקודות הזכות המגיעות לך.

 

3. אני מבקש לבדוק את זכאותי להחזר מס אולם קצת חושש מעבודת איסוף הניירת. מהם הטפסים העיקריים שצריך, על מנת לבדוק זכאות להחזר מס והאם חברה להחזרי מס תנחה אותי מה להביא וממי ניתן לקבל את המידע ? 
על מנת לבדוק זכאות להחזר מס, חשוב לקבל תמונת מצב כוללת ולקבל כמה שיותר אינפורמציה אודות מצבך האישי והתעסוקתי וכמובן על ההתנהלות שלך למול רשויות המס לאורך השנים. מדובר בפרוצדורה שרק נראית מסובכת, אך אם עושים אותה בהכוונה של חברה להחזרי מס, היא נעשית במקצועיות ובפשטות. 
המידע המרכזי שתצטרך להביא אלא טפסי 106- אישורים המרכזים את תלושי השכר.
טופס 161- אישור מעסיק לפיצויים, הפקדות לקופות שונות וביטוחים, טופס 867 מהבנק וכמובן כל אסמכתא אחרת אשר יכולה לסייע, בהתאם לזכאות שלך כמו אישורים רפואיים, הוכחות לתרומות וכדומה.

 

מבקשים לבדוק את זכאותכם להחזר מס ?

אל תתפשר על פחות מחברה מקצועית בעל ניסיון בבדיקת זכאות החזרי מס

 

בהצלחה,

ליאת

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts