צרו קשר:

טלפון: 08-9547920
פקס:  08-9547927  

דוא"ל: office@revachnaki.co.il 

כל הזכויות שמורות לקבוצת רווח נקי  ©

במה עוזר ייעוץ פיננסי?

August 14, 2015

יעוץ פיננסי עוזר להגיע לאיזון כלכלי של משפחה או של עסק, כך שההכנסות יעלו על ההוצאות של אותה יחידה עסקית. הוא מראה דרכים אפקטיביות, בהן ניתן לצמצם וליעל את ההוצאות, ודרכים להשקעת הון בצורה חכמה יותר.

 

 

קיימים שני סוגים של יעוץ פיננסי: לטווח  הקצר ולטווח הארוך.

 

יעוץ לטווח הקצר מתמקד במצב העכשווי ועוזר לפטור בעיות מידיות. ואילו יעוץ לטווח הארוך עוסק בתכנון לעתיד הרחוק יותר, כמו : איך להשקיע נכון ואיזו תוכנית פנסיונית כדאי לקחת. 


יעוץ פיננסי חשוב לא רק לבעלי עסקים, אלא גם לאנשים פרטיים. לא כולנו לומדים לנהוג בכספינו באופן נבון מהבית, רובינו צריכים לרכוש את המיומנות. ואין ספק בכך ,שלכסף ישנה חשיבות מרבית בחיינו. בפשטות אין כסף אין אוכל. לכן בנושא כה חשוב כדאי להתייעץ עם איש מקצוע, שאתם סומכים אליו, כדי לקבל כלים לניהול עצמאי בהמשך הדרך.

האם בכל זאת ניתן לעשות זאת בכוחות עצמך? כמובן, יש מספיק מידע והיום הוא נגיש ונוח למחפש. אבל כדאי לזכור, שניהול תקציב זהו מנהג חדש, וכמו לכל מנהג תהיה עקומת למידה והסתגלות. וגם חשוב מאוד אם התחלתם לנהל תקציב, אז להתמיד בכך ולא להפסיק.

הרבה משפחות שמרוויחות יפה מתקשות לסגור את החודש וחיות במינוס ולא יכולות להרשות לעצמן דברים רבים, לעתים אפילו בסיסיים ממש. וחבל כי אפשר גם אחרת.

למה לקחת הלוואה נוספת בבנק ולשלם אליה אחוזים אסטרונומיים, אם אפשר לא רק לחיות בנחת, אלא אפילו לחסוך לעתיד, או לקחת את המשפחה לחופשה בחו"ל?

פעמים רבות אנחנו בעצם לא מודעים לאן הולך הכסף. כאשר מתיישבים ומתחילים לערוך רשימה של הוצאות פתאום מתגלים הפתעות לא נעימות , כמו חשבון פלאפון של הבת הצעירה שעבר את האלף שקלים או מחשב חדש, שקנינו ולא באמת היינו צריכים.

להתחיל לנהל ספרי חשבונות משפחתיים, פירושו לקחת אחריות על העתיד הכלכלי של המשפחה.  וקורה קסם נפלא, מתחילים לרשום והמינוס מתחיל להצטמצם כי מתחילים לחשוב ולשאול את עצמנו למה? והאם אנחנו צריכים את זה? האם זה זמן נכון לקנות את זה דווקא עכשיו? 

כאשר מדובר בעסק גדול או קטן, יעוץ פיננסי משתמע כ הדבר הטבעי לעשות, כי כולנו יודעים, שלעסק יש דוחות למלא ומאזן לדאוג לו. ומה משתנה כשמדובר במשפחה? למעשה כלום, כי משפחה היא עסק לכל דבר, וגם לה יש מאזן לדאוג לו. לכן חשוב שהמודעות והאינטליגנציה הפיננסית שלנו יעברו חידוד עוד היום, כי חבל על כל שקל שהולך לאיבוד.

 

תצליחו!

ליאת

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts