צרו קשר:

טלפון: 08-9547920
פקס:  08-9547927  

דוא"ל: office@revachnaki.co.il 

כל הזכויות שמורות לקבוצת רווח נקי  ©

ייעוץ פיננסי למשפחה

December 16, 2015

התנהלות כלכלית נכונה מתחילה בבית!
 

היחידה המשפחתית היא המקום בו אנו משקיעים את רוב (אם לא את כל) כספינו והיא גם המקום אשר גומע את רוב (אם לא את כל) משאבנו. משום כך, ברור לגמרי כי היחידה המשפחתית תהיה זו שנרצה יותר מכל לנהל היטב. 

 

 

ייעוץ פיננסי למשפחה הוא תחום ייעוצי אשר קיבלת תאוצה בשנים האחרונות בארצנו, לאחר שפרח בארצות הברית בעשורים האחרונים והפך להוצאה לגיטימית, אחראית ומשתלמת עבור רבים במעמד הביניים.

 

הצלחת תחום הייעוץ הפיננסי למשפחה מקורה בחשיבה נכונה: כשהיחידה המשפחתית מתנהלת נכון בהכנסותיה ובהוצאותיה, הדרך להגשמת יעדים קטנה ונגישותם של חלומות פתאום אפשרית. אכן תפקידו של הייעוץ הפיננסי המשפחתי היא בדיוק זו. תוך כימות יידיינו ומשאלותינו והצגתם באופן מספרי, מצליח היועץ הפיננסי לקדם את רצוננו מרמת החלום אל רמת הפרקטיקה הנדרשת להשיגו.

הדאגות הכלכליות בקרב היחידה המשפחתית מוכרות לכולנו; הן מתחילות בלקיחת משכנתא, ממשיכות בתשלום עבור השכלתנו שלנו וזו של ילדינו (בתי ספר וגנים, ספרי לימוד, שיעורי פרטיים ועד אוניברסיטאות וקורסי מקצוע), ונוגעות, בתחזיות החיוביות יותר, בחסכונות למען ילדינו, למען פנסיה עבורנו באם אנו עצמאיים, חסכונות למען סיכונים בריאותיים והוצאות רפואיות בלתי ידועות מראש, למען חופשות ונסיעות לחו"ל, החלפת מכוניות ומוצרים בבית, שיפוצים וכיוצא בזאת. תפקידו של הייעוץ הפיננסי הינה להכווין אתנו מתי וכיצד לבצע כל אחד מהשלבים הללו.

מטרת שרותו תהיה לתת מענה לשאלות שרבים מאיתנו מתלבטים בהם ללא הרף, כמו מה היא הכדאיות של קניית נכס לאומת מחייה בשכירות? מה גובה המשכנתא אותה רצוי לי לקחת? מה סכום הכסף אותו אנו יכולים להפריש לצרכי חיסכון וזאת בתנאי שלא יפגע באורח ואיכות חיינו? כמה כסף נחוץ לי להפריש עבור תוכניות עתידיות שעשויות להיות לי? ומה הסיכון הכרוך בלהשקיע כסף קיים בתיקי השקעות שונים?

ואם בימים כתיקונם כבר ישנו ביקוש הולך וגובר ליועצים לכלכלת המשפחה, הרי שביקוש זה גדל דווקא בעיתות של מצוקה כלכלית. למרות הקושי שבהוצאה נוספת, דווקא בזמני שפל כלכלי מבקשים אנשים רבים את עזרתם של אנשי מקצוע בהנחייתם כיצד לעשות שימוש בכספם. ההסבר לכך הגיוני, דוחק כלכלי הרי מחייב אותנו להיות קפדנים יותר בבחירותינו הכלכליות ואחראים יותר בהתנהלויותינו. הפניה לייעוץ פיננסי למשפחה דווקא בזמנים קשים ממחיש באופן בהיר את חשיבותו הגדולה של קבלת ייעוץ מקצועי כשאנו מתווים את כלכלת משפחתנו.


בין אם בעיתות מצוקה ובין אם לאו דווקא, חשוב להבין את הקושי הבסיסי שקיים עבור רבים מאיתנו בניהול תקין ולאורך זמן של כלכלת ביתנו. שכן אם היה הדבר פשוט לא היו כל כך רבים מאיתנו שוקעים בחובות ומוצאים עצמנו ערים לילה אחרי לילה כשהמינוס בבנק מדיר שינה מעיינינו. על כן, בין אם ברגעי שפע אשר חשוב לשמרן ובין אם בתקופות טובות פחות לשם עזרה בהידוק החגורה, הפניה לייעוץ פיננסי למשפחה הינה תמיד החלטה אחראית וכדאית.

 

מאחלת לכם הצלחה רבה!

ליאת

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts